Manavgat Şelalesi Günübirlik Tesisleri

Otel, Motel & Turistik Tesisler , Sarılar Bölgesi

Adres: Sarılar Mahallesi

Telefon Numarası: 0505 003 93 60

Telefon Numarası: 02427464626

GSM Numarası: 0505 003 93 60

E-posta Adresi manavgatselalesi07@gmail.com

Harita Konumu: Tıklayınız

Manavgat Şelalesi, dünyanın en büyük yer altı gölü olan Oymapınar’dan çıkan Manavgat Irmağı sularının dört metrelik dik bir kayalıktan akmasıyla meydana gelmektedir.

MANAVGAT ŞELALESİ HAKKINDA BİLGİ

Manavgat’ın dünyaca ün yapmış Manavgat Şelalesi bölgesinde şelalenin o dinlendirici ve büyüleyici sesi arasında piknik yapabilir, şelale tesislerin içerisinde bulunan restoran ve kafelerde bir şeyler yiyerek Manavgat’ın eşsiz lezzetlerini deneyebilirsiniz. Eğer sizde Manavgat’ın kalabalık ve gürültüsünden sıkıldıysanız, Manavgat Şelalesi kafa dinlemek için en güzel yerlerden biri. Şehrin keşmekeşliğinden kurtulmak isterseniz, tatiliniz boyunca Manavgat Şelalesi’nde bir kamp kurabilir, Manavgat’ın eşsiz doğasıyla iç içe güzel bir vakit geçirebilirsiniz.

DOĞANIN EŞSİZ GÜZELLİĞİ: MANAVGAT ŞELALESİ

Manavgat’ın gezilecek yerleri arasında ilk sırada yer alan Manavgat Şelalesi’nde, ağaçların gölgesinde, kuş sesleriyle ağaçların yapraklarının sesleri adeta bir orkestra gibi sizi rahatlatıp şehrin stresinden ve yoğunluğundan alıp götürüyor. Ufak kaçamakların yapılabileceği, hayatınızın en güzel anlarını yaşayabileceğiniz Manavgat Şelalesi’nde keyifli bir piknik ve hoş bir kamp yapmanın tadına varabilirsiniz. El değmemiş, doğallığı bozulmamış, saf ve sade bir güzellik olan Manavgat Şelalesi, doğanın tam ortasında eşsiz bir güzellik abidesi olarak karşımıza çıkıyor.

manavgat şelalesi

Dumanlı Kaynağı olarak ta bilinen kaynak, Manavgat Irmağı’nı besleyen en büyük kaynaklardan bir tanesidir. Kayaların arasından yolunu bularak Manavgat Irmağı ile buluşan suların ırmak ile buluşması ise görülmeye değer bir andır. Kayaların arasından fışkırarak ırmakla buluşurken duman çıkaran bu sulara bu yüzden Dumanlı Kaynak denmiştir.

Manavgat Irmağını oluşturan yer altı gölünden fışkıran suların Manavgat Şelalesine kadar olan yolcuğu ve bu muhteşem doğa olayı gerçekten görülmeye değer. Kayaların oyuklarından ve bulduğu en ufak deliklerden fışkırarak Manavgat Irmağını besleyen bu suların ırmağı beslemesini izlerken hayretlere düşebilir, şaşkınlığınız gizleyemeyebilirsiniz.

Manavgat Şelalesi’nde başka bir tane daha şelale vardır. Bu şelale ise daha küçüktür. Daha çok jeep safari, rafting gibi macera severlerin tercih ettiği diğer şelalenin bulunduğu bölgede doğa sporları yapabilir, farklı aktivitelerde bulunabilirsiniz.  Her iki şelalenin de etrafında çeşitli yeme içme üniteleri bulunmaktadır. Bu kafe ve çay bahçesi gibi yerlerde günün yorgunluğunu atabilir, güzel bir şeyler yiyebilir, Manavgat Irmağı’nın eşsiz manzarasında sevdiklerinizle güzel bir vakit geçirebilirsiniz.

manavgat şelalesi

MANAVGAT ŞELALESİ NEREDE VE NASIL GİDİLİR?

Manavgat Şelalesi Manavgat kent merkezine 5 kilometre uzaklıktadır. Antalya’dan gelmek isteyen tatilciler için Antalya’dan Alanya istikametine doğru yol alındığında Antalya havalimanından Manavgat’a takribi 65 km’lik bir uzaklıkta olan Manavgat’a yolculuk ise yaklaşık 1 saat sürmektedir. Manavgat’a gelerek güzel bir tatil geçirmek isteyenler için Manavgat Şelalesi’ne ulaşım ise oldukça kolaydır. Manavgat Kent merkezinden 10 dakikalık bir yolculuk sonunda Manavgat Şelalesine ulaşabilirsiniz.  Özel aracı olmayanlar için taksi, minibüs gibi alternatif ulaşım araçlarının mevcut olduğu Manavgat’ta şelaleye çok uygun fiyatlara ulaşabilirsiniz. Manavgat Kent Merkezinden hareket eden bu taksi ve minibüsler sizleri Manavgat Şelalesi’nin hemen yanında indirmektedirler. Manavgat Belediyesi’nin bu yıl gerçekleştirdiği çalışmalar ile modern bir görünüme sahip olan Manavgat Şelalesi’nde kamp, piknik alanları ve tuvaletler bulunmaktadır.

MANAVGAT ŞELALESİ NE YENİR?

Uzun bir yolculuğun ardından Manavgat Şelalesine ulaştınız. Haliyle de çok acıktınız. Manavgat Şelalesi’nde ne yenir? Diye düşünmeyin. Manavgat Şelalesi ve küçük şelalenin etrafında büyüklü küçüklü çok sayıda restoranlar bulunmaktadır. İster Manavgat Şelalesi tesislerinin içerisinde bulunan restoran ve kafelerde, isterseniz ücretsiz piknik alanlarında mangal, ızgara yaparak Manavgat ırmağının eşsiz manzarası eşliğinde güzel yemeklerin tadını çıkartabilirsiniz.

manavgat şelalesi

MANAVGAT ŞELALESİ GİRİŞ ÜCRETİ

Manavgat Şelalesini görmek ise ücretlidir. Birçok tatil sever bu durumdan oldukça şikâyetçidir. Fakat giriş ücreti çok yüksek bir meblağ değildir. Şelaleye giriş 5 TL karşılığında yapılmaktadır. Bunun sebebinin ise Manavgat Şelalesi’ni ziyaret eden  misafirlerden sonra gerçekleştirilen bakım ve temizlikten dolayı 5 TL gibi ufak bir miktar istenmektedir.

YORUMLAR

    Semra ersayin - 2 Eylül 2017 -

    İşletme politikası müşterinin sürekli gelmesini engelleyecek bir çizgide..siparus masaya gelir gelmez hesabi istemek, bir ay kadar once geldigimizde aldigimiz hizmeti alamanak....vs.. Sanki bayram gunu gelen insanlardan maddi olarak ne alirsak kardir dusuncesi...bir daha gelmeyin der gibi...bu yaklasim verdigimiz on siparisten sonraki siparisleri baska yerde karsilama sonucuna goturdu

Manavgat Şelalesi Günübirlik Tesisleri Firmasına Yorum,İstek,Öneri ve Şikayetlerinizi iletebilirsiniz.

güvenlik kodu

Firma No: #1875
2478 defa incelenmiştir.