Antalya'da Yol Kenarında Erkek Cesedi Bulundu

Antalya'da Yol Kenarında Erkek Cesedi Bulundu

14 Nisan 2019
1344 defa okundu
Antalya Büyükşehir Belediyesi  Zabıta ekipleri,  Manavgat ilçesinde dilenci operasyonu düzenledi. Antalya Büyükşehir Belediyesi  Zabıta ekipleri, Manavagat ilçesindeki sorumluluk bölgelerinde dilencilere yönelik operasyon düzenledi.  
Zabıta ekipleri tarafından gerçekleştirilen çalışmalarda 10'u çocuk 11'i kadın 21 kişi dilencilik yaparken yakalanarak haklarında yasal işlem uygulandı. Dilencilik yapanların büyük bölümünün üzerlerinde kimlik olmadığı, adının Fatma Eceren olduğu belirtilen 25 yaşlarındaki bir kadının ise nüfus kaydının bile bulunmadığı bildirildi. 

Dilencilik yapanlar hakkında 5326 sayılı Kabahatlar Kanununun 33. Maddesine göre 105 TL idari para cezası uygulandığını belirten büyükşehir belediyesi yetkilileri, "Bu cezayı da sadece üzerlerinde kimlik olanlara yazabiliyoruz. Büyük bölümünde kimlik bulunmadığı için kimliği olmayanları emniyete teslim ediyoruz. Yaptığımız çalışmanın dilenciliğin ortadan kaldırılması için yeterli olmadığının bilincindeyiz. Ama biz dilencilik olayının tamamen ortadan kalkması ve dilencilik yapanların  Manavgat dışına çıkarılması için elimizden gelen çalışmayı yapacağız" dedi