Erenoğlu, Manavgat Ortopedik Engelliler Derneği Başkanı Oldu

Erenoğlu, Manavgat Ortopedik Engelliler Derneği Başkanı Oldu

24 Nisan 2019
1582 defa okundu
Manavgat Ortopedik Engelliler Derneği Başkanı Selkan Erenoğlu oldu. 

Manavgat Ortopedik Engelliler Derneği 1 Olağan Kongresi'ni  Manavgat Belediyesi  Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) yaptı. Tek liste halinde girilen kongrede 33 üyenin tamamı Selkan Erenoğlu'nu oy birliğiyle başkan seçti. 

Seçim sonrası konuşma yapan Erenoğlu, kendisini bu göreve layık gören herkese teşekkür etti. Ortopedik engellilerin en çok rahatsız oldukları konularından birinin engelliler 'dilenci muamelesi' görmesi olduğunu belirten Erenoğlu, engellilerin engellerini aşabilmesi için her sağlıklı bireyin engelli kardeşinin elinden tutması gerektiğini söyledi. Her sağlıklı bireyin bir gün engelli olma ihtimalinin bulunduğunu belirten Erenoğlu, "Bizlere dilenci muamelesi yapılması bizleri çok üzüyor. Bizler dilenci değiliz. Bizlerin dilenci durumuna düşürülmesine de asla müsaade etmeyeceğiz. Hedefimiz her engelli kardeşimizin evinde çıkarak toplumda huzur ve güven içinde dolaşmasını sağlayacağız." diye konuştu. 

Bu arada Erenoğlu'nun listesinde şu isimler yer aldı: Selkan Erenoğlu,  Süleyman Demir, Mehmet Rende, Nadir Numanoğlu, Emiş Çelik,  Ahmet Doğan ve Serkan Sağlam.