Manavgat'ta Bitmeyen Yol ve Kaldırım Çalışmalarına Esnaf Tepkisi

Manavgat'ta Bitmeyen Yol ve Kaldırım Çalışmalarına Esnaf Tepkisi

18 Nisan 2019
1336 defa okundu

Manavgat belediyesi tarafından Atatürk Caddesinde gerçekleştirilen yol ve kaldırım düzenleme çalışması cadde esnafının tepkisine sebep oldu. Çalışma yapılan yolda toplanan esnaflara Pazartesi pazarı ve Fevzi Paşa caddesindeki bazı esnaflarda destek verdi. Esnaf 8 gün önce kazılan yolun betonunun halen dökülmediğini ve işlerinin aksamasından şikayetçi.

Esnaflar adına açıklama yapan Adem Tol, yetkililerin 'Kazılan yerler bitirilmeden bizim önümüz kazılmasın' şeklindeki taleplerini göz ardı ederek caddenin tamamını kazdıklarını söyledi. Adem Tol;"Bizim yapılacak proje konusunda iyi veya kötü olacağı yönünde bir şey söylememiz şimdilik mümkün değil. Bizim işimiz şuan 8 gün önce kazılan bu yolun hala bir betonunun dökülmemesi. İş yerlerimize gelen insanların geçebileceği bir yer ne yazık ki yok. Benim ortalama mağazama giren kişi sayısı 120 iken şuan 12-13 kişi. Yüzde 10'a çalışıyoruz. Biz siyasetçi değil esnafız. Bunu yapacak olan Asat mıdır? Belediye midir? Bunu kim yapacaksa bir an önce yapsın başka bir isteğimiz yok"dedi.

KABLOLAR TEHLİKE SAÇIYOR

Diğer taraftan Pazartesi pazarı girişindeki kazı nedeniyle açıkta bulunan elektrik kabloları vatandaşları endişelendiriyor. Kablolar açıkta durmasına ve özellikle okula gelen öğrenciler için büyük tehlike oluşturduğu ancak yetkililerin önlem almadığı ileri sürüldü.