Manavgat'ta 'İşveren Hakları Eğitimi' Düzenlendi

Manavgat'ta 'İşveren Hakları Eğitimi' Düzenlendi

15 Temmuz 2019
1390 defa okundu
MATSO Girişimcilik Akademisi tarafından, oda üyelerine yönelik ücretsiz olarak düzenlenen 'İşveren Hakları Eğitimi' düzenlendi.

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Girişimcilik Akademisi tarafından, oda üyelerine yönelik ücretsiz olarak 'İşveren Hakları Eğitimi' düzenlendi.

Eğitmen Rukiye Göksu tarafından verilen ve MATSO Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen eğitim 3 gün sürdü. Eğitim sonunda katılımcılara sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

Törende konuşan MATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şükrü Arslan, oda olarak üyelerin bilgilerini güncelleyerek daha donanımlı hale gelmeleri için eğitimler düzenlediklerini belirterek, bu eğitimlerden birinin de 'İşveren Hakları Eğitimi' olduğunu söyledi.

Arslan, eğitim ile işverenin kendi haklarının yanı sıra çalışanlara yönelik verilmesi gereken haklardan da bilgi sahibi olduğunu ifade etti.

Üyelere yönelik düzenlenen eğitimlerin önemine işaret eden Arslan; “düzenlediğimiz bu eğitimlerden bazıları satış ve pazarlama teknikleri, müşteri ilişkileri, mücevher danışmanlığı, temel pırlanta, uygulamalı girişimcilik, cankurtaran, hijyen, dış ticaret, birinci tip satış, pırlanta uzmanlık eğitimleri gibi genel ve sektörler eğitimler düzenliyoruz. Üyelerimizi mesleki alanlarda eğitimlerle bilgilendiriyoruz. Mesleki bilgi ve becerilerini geliştiriyoruz” dedi.

Konuşmasında oda olarak yaptıkları çalışmalar ve ilçe ekonomiyle ilgili bilgiler veren Arslan, MATSO tarafından inşaatı yaptırılarak Akdeniz Üniversitesi’ne devredilecek olan Turizm Fakültesi’ne de değindi.

Fakültenin 2016 yılı içerisinde açılarak öğrenci alınacağını kaydeden Arslan, fakültenin açılmasıyla ilçeye sosyo-ekonomik katkılar sağlayacağını ifade etti. Arslan, ilçeyi tanıtmak amacıyla yurt içi ve dışında çeşitli fuarlara katıldıklarını söyledi.

Konuşmanın ardından katılımcılara sertifikaları düzenlenen törenle verildi.