Manavgat’ın ilk Ultra Maratonu başlıyor

Manavgat’ın ilk Ultra Maratonu başlıyor

21 Şubat 2019
1664 defa okundu
Manavgat’ta ilk defa yapılacak olan Manavgat Nashira Ultra Maratonu’na sayılı günler kaldı.
26-27 Mart 2016 tarihlerinde yapılacak olan  Manavgat Nashira Ultra Maratonu’nun Koordinatörü ve proje sahibi Etem Şeker, yarışmanın Nashira Otel sponsorluğunda yapıldığını söyledi.
 Yarışma hakkında bilgi veren Koordinatör Şeker; “ Ben ultra maraton koşucusu ve bu dalda şampiyonlukları olan birisi olarak Manavgat gibi bu spora oldukça elverişli bir yerde neden yapılmasın dedim ve bu proje ile yola çıktım." şeklinde konuştu.
 
Bu yolda Nashira Otel sponsor oldu ve gerekli şartlar gerçekleşti. Yarışmaya internet yoluyla 1 Mart’a kadar başvuru yapılabiliyor.Şu an kayıtlarımız çok iyi gidiyor, yaklaşık 200 kişinin başvuracağını düşünüyorum ilk olmasına rağmen. Yarışmada 3 farklı etap var. 11 kilometre Seleukela etabı, 35 kilometre Oymapınar etabı ve 80 kilometre Nashira Ultra etabı. Manavgat Şelalesinden başlayacak olan etap, Cumhuriyet Meydanında sona erecek. Burada asıl amaç sporcuların kendi limitlerini görerek yarışı tamamlayabilmesinin yanı sıra, Manavgat’ın doğal güzellikleri ve tarihi dokusunun tanıtımı. Uluslar arası sporcuların da başvurduğu yarışmamız aynı zamanda, ilk defa yapılacak olmasına rağmen Uluslararası Patika Koşuları Derneği (İTRA) Tarafından 4 puan ile derecelendirildi” şeklinde konuştu.
Etem Şeker son olarak, Manavgat’ta sporun ve spor turizminin gelişmesi için herşeyi yapacaklarını ifade ederek, bu maratonun geleneksel hale geleceğini ve önümüzdeki yıllarda daha fazla katılım ile gerçekleşeceğini ve daha çok otelin sponsor olması gerektiğini dile getirdi.
Manavgat Nashira Ultra Maratonu’na 1 Mart 2016’ya kadar   ‘www.manavgatnashiraultramaraton.com’  internet adresinden başvuru yapılabilir.  Ayrıca maratonun tanıtım filmi ise ‘youtube’tan ‘Manavgat Nashira Ultra Maraton’ başlığı altında izlenebilir.