Matso, Etkili İletişim Kurma Eğitimi Sona Erdi

Matso, Etkili İletişim Kurma Eğitimi Sona Erdi

23 Temmuz 2019
1284 defa okundu
Manavgat Sanayi ve Ticaret Odası (MATSO) tarafından üyelerine yönelik düzenlenen ‘Müşteri ile Etkili İletişim Kurma Yöntemleri Eğitimi’ sona erdi.
MATSO Girişimcilik Akademisi tarafından, üyelerine yönelik ücretsiz olarak düzenlenen 'Müşteri ile Etkili İletişim Kurma Yöntemleri Eğitimi' sona erdi. Eğitmen Fatoş Börek Açil tarafından verilen eğitim 3 gün sürdü. Eğitim sonunda katılımcılara sertifikaları düzenlenen törenle MATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Güneş tarafından verildi. Törende MATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Güneş, İlçenin ekonomik yapısı ve Oda çalışmaları hakkında bilgiler vererek, 2013 Haziran ayında göreve geldikten sonra yaklaşık 2.5 yılda yönetim olarak göreve çok sayıda çalışmaya imza attıklarını belirtti. İLK OLARAK 4 YILLIK STRATEJİK PLANI HAZIRLADIK Göreve gelmelerinin ardından 17 meslek grubundaki üyelerle toplantı yaptıklarını anlatan Güneş, "Üyelerimizle yaptığımız toplantı ile MATSO'nun 2014-2017 Stratejik Planı kapsamında 17 Meslek gurubunda bulunan Oda üyelerimiz ile toplantılar yaptık. Üyelerimizin de görüşlerini aldığımız toplantılar sonunda 4 yıllık çalışma programı hazırladık. 
2.5 yılda Oda üyelerine yönelik 55 eğitim açtık. Üyelerimizin mevcut bilgilerini güncelleyip, işlerindeki başarı oranını arttırmayı hedefledik" dedi. İLÇE TURİZMİNE YÖNELİK YURT İÇİ VE DIŞINDA ÇOK SAYIDA FUARA KATILIYORUZ Manavgat'ın en lokomotif sektörünün turizm olduğunu hatırlatan Güneş, MATSO olarak ilçe turizmine yönelik yurt içi ve dışında çok sayıda fuar organizasyonunda stant açtıklarını ve ilçeyi en iyi şekilde tanıttıklarını belirtti.
Turizm sektörünün ülkedeki olaylardan en çok etkilenecek sektörlerin başında geldiğine vurgu yapan Güneş, yaşanan uçak krizi sonrasında Rus pazarında ulaşacak eksikliği, alternatif pazarlardan tamamlamak amacıyla tanıtım atağına geçerek 10 fuara katılmak amacıyla planlama yaptıklarını kaydetti. Şu ana kadar 4 fuara katıldıklarını ve bundan sonra 6 fuara katılacaklarını ifade eden Güneş, "şu ana kadar yurt içinde bir fuar ve yurt dışında ise  Slovakya,  Belçika,  Çek Cumhuriyeti'ndeki fuara katıldık.  Romanya,  Macaristan,  Almanya,  Ukrayna,  Azerbaycan'da ki turizm fuarlarında stant açarak ilçemizi tanıtacağız" diye konuştu.