Polis'ten Halk Otobüsünde Dolandırıcılık Uyarısı

Polis'ten Halk Otobüsünde Dolandırıcılık Uyarısı

18 Nisan 2019
2226 defa okundu

Manavgat ilçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ‘Telefondaki Her Sese Aldanma’ projesi kapsamında şehir içi halk otobüslerinde vatandaşları dolandırıcılık olaylarına karşı uyarıyor.

Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği tarafından vatandaşların bilişim aracılığıyla dolandırılmalarının önüne geçilmesi amacıyla hayata geçirilen 'Telefondaki Her Sese Aldanma' projesi kapsamında şehir içi halk otobüslerinde vatandaşlara uyarıcı broşürler dağıtıyor. 

 Broşürlerde polis, hakim, savcı ve askerin vatandaştan para istemeyeceğinin anlatıldığını ifade eden Manavgat İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Hilmi Özgönül, " Manavgat İlçemizde dolandırıcılık olaylarının azalmasına katkı sağlamak, telefonla dolandırıcılık konusunda farkındalık oluşturulması konunun topluma daha görünür bir şekilde anlatılması amacıyla bir dizi faaliyet gerçekleştiriyoruz. 

 Proje kapsamında ekiplerimiz, şehir içi halk otobüslerine binerek vatandaşlara telefon ve iletişim araçlarıyla ilgili bilgilendirme broşürleri dağıtıyor" dedi